Everything  that needs to be said has already been said. But since no one was listening , everything must be said again (André Gide)


To będzie już XI Plener Origami. Tym razem spotkamy się w dniach 27-29.04.2012 w starej dzielnicy Krakowa, w Podgórzu, w Szkole Podstawowej nr 29 im. Jana Matejki (ul. Dembowskiego 12) położonej na wzgórzu, w pobliżu starego fortu i kopca Krakusa, z którego roztacza się wspaniały widok na Kraków. obrazek
Dzięki gościnności pani dyrektor Ewy Ptasznik składać będziemy w jasnych, przeszklonych pomieszczeniach, a jeżeli pogoda na to pozwoli, to czas będziemy spędzać na świeżym powietrzu.
Od dwóch lat plener odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Origami. Oprócz tradycyjnych warsztatów planujemy również składanie w plenerze czyli wycieczkę na kopiec Krakusa oraz wspólny wieczorny spacer kładką Bernatka na Kazimierz, gdzie będziemy szukać inspiracji i krakowskiej atmosfery.
Gościem specjalnym XI Pleneru Origami będzie Eric Gjerde, znany w świecie autor książki „Origami Tesselations: Awe inspiring Geometric Origami” i kreator projektujący ciekawe mozaiki z jednej kartki papieru. Zdjęcia dzieł Erica możemy podziwiać w jego internetowej galerii oraz na jego stronie internetowej Origami Tesselations. obrazek

Na plener zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką origami, zarówno tych biegłych w składaniu modeli z papieru, jak i osoby mniej wprawione, ale mające już kontakt z origami. Wspólne składanie, przeżywanie drobnych sukcesów, pokonywanie trudności i tworzenie ciekawych modeli z papieru może być wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu i poszukania pomysłów przydatnych w pracy nauczycielskiej i wychowawczej.
Informacje o plenerze i karty zgłoszeniowe zamieścimy w styczniu 2012,
Zapraszamy w imieniu organizatorów
Krystyna Burczyk, Teresa Kowal, Halina Rościszewska-Narloch

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek