Sztuką jest to, co inni uznają za sztukę! Czy możemy być inni?

Art is what the artworld says it is. Can we be members of the artworld?

Grupa artystyczna Galicyjska Grupa Origami* postała w 2000 roku. Początkowo skupiała głównie członków Galicyjskiego Oddziału PCO, obecnie jest otwarta na wszystkich artystów i popularyzatorów origami z południowo-wschodniej Polski, pragnących z grupą współpracować.
W latach 2002-2012 z grupą współpracowali artyści (w kolejności alfabetycznej): Ada Zawadzka, Barbara Pfützner, Elżbieta Udziela, Grzegorz Bubniak, Halina Rościszewska-Narloch, Izabela Ralska, Krystyna Burczyk, Teresa Kowal, Tomasz Siwak, Wojciech Bogacz, Wojciech Burczyk.

Głównym celem działania grupy jest popularyzacja współczesnej sztuki składania papieru, organizowanie spotkań i konferencji, wspieranie indywidualnego rozwoju członków grupy.

Grupa organizuje na terenie Krakowa i okolic Galicyjskie Spotkania z Origami.
Systematyczne spotkania grupy odbywają się raz w miesiącu. Początkowo odbywały się w Centrum Manggha, później w Dworku Białoprądnickim, a obecnie w pracowni origami w Angel City.W styczniu 2010 roku odbyło się 100-tne spotkanie.
Raz do roku (lipiec/sierpień) grupa organizuje całodniowy piknik origami.
Cztery razy w roku członkowie grupy prowadzą warsztaty w bibliotece dla dzieci i młodzieży.

Od roku 2002 GGO organizuje coroczny międzynarodowy Plener Origami (Outdoor Origami Meeting). Podczas pleneru członkowie grupy prezentują swoje prace w ramach Wystawy Plenerowej.
W latach 2002-2012 w plenerze wzięło udział ponad 50 gości zagranicznych, wielu z nich kilkakrotnie.
Od roku 2010 plenerowi towarzyszy biuletyn konferencyjny (diagramy, scenariusze, krótkie teksty o origami).
W plenerach uczestniczy 35-60 osób.

Od roku 2003 wydajemy elektroniczny Galicyjski Biuletyn Origami (rozsyłany mailem do osób, które wyraziły chęć otrzymywania biuletynu) zawierający informacje o kolejnych spotkaniach, galerię kręciołkową, relacje z konferencji, wystaw i warsztatów w Polsce i na świecie, kalendarium imprez związanych z origami. Do końca 2012 roku ukazało się 68 numerów biuletynu. Archiwalne numery biuletynu zamieszczamy na stronach www.origami.edu.pl oraz www.origami.friko.pl

W 2000 roku grupa zorganizowała we współpracy z I LO w Bochni i Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie wystawę "Origami - tradycja i współczesność".
Członkowie grupy organizują wystawy swoich prac w bibliotekach i centrach kultury (Kraków, Gliwice).

Członkowie grupy biorą udział w konferencjach krajowych (KOTE) i zagranicznych (Węgry, Niemcy, Hiszpania, USA**) oraz w obozach origami (Węgry).

Składka członkowska - nie ma

Strona internetowa - wszystkie dostępne publicznie informacje na temat grupy zamieszczamy na stronie www.origami.edu.pl

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

* Galicja - historyczna nazwa ziem Rzeczypospolitej Polskiej, anektowanych przez Austrięgalicia w wyniku I i III rozbioru Polski (1772,1795) oraz po powstaniu krakowskim (1846)
** Nie licząc kilkudziesięciu konferencji, w których wzięli udzial KWB.