Art, Mathematics, Origami, Paper

But he just went on folding, folding, and folding, stuck to his paper — an act of sheer triviality — yet incredibly powerful.

Based on "Ferdydurke" by Witold Gombrowicz and the translation by Danuta Borchardt
I need help - Polish version is deeper.

Twirligami
Kręciołki to papierowe modele wykonane najczęściej w technice origami. Ich charakterystyczną cechą jest zastosowanie skręconych z papieru spiral do łączenia pojedynczych elementów lub fragmentów tych elementów w jedną całość.

GSO Galicyjskie Spotkania z Origami
Galicyjskie Spotkania z Origami to cykliczne, comiesięczne spotkania odbywające się od roku 2000 w Krakowie i okolicach

Plenery origami
Od roku 2002 odbywają się w Małopolsce międzynarodowe konferencje poświęcone wymianie doświadczeń pomiędzy artystami origami nazwane przez nas Plenerami Origami.

GBO Galicyjski Biuletyn Origami
W Galicyjskim Biuletynie Origami znajdziecie informacje o tym co było i o tym co będzie, czyli relacje z wystaw i imprez oraz zaproszenia na konferencji i inne ciekawe wydarzenia. Oraz kolejne zdjęcia z Kręciołkowej kolekcji i informacje o Galicyjskich Spotkaniach Origami.

Origami
Origami jest fascynującą techniką przekształcania papieru. Każdy, nawet osoby bez specjalnych zdolności manualnych, mogą spróbować swoich sił w składaniu prostych modeli origami. Jak zacząć? Gdzie szukać informacji? Które strony warto odwiedzić? Jakie książki warto przeczytać? Jaką historię ma origami? Z jakiego papieru najlepiej składać?

Art & Origami
Tworzenie prac  opartych na składaniu papieru jest sztuką, która począwszy od II połowy XX wieku rozwija się bardzo dynamicznie, praktycznie na całym świecie.  Organizowane są wystawy. Prace origami odnajdują swój miejsce w galeriach i muzeach. Powstają ciekawe publikacje.

Math and origami
Tworzenie nowych form origami to po części wykonywanie serii konstrukcji geometrycznych. Ta matematyczna strona origami jest wspaniałym polem do badań naukowych prowadzonych w kilku uczelniach na całym świecie. Efekty tych badań są prezentowane na odbywającej się co 4 lata ogólnoświatowej konferencji OSME (Origami – Science, Math and Education).

Education & Origami
Origami jest narzędziem dydaktycznym stosowanym z powodzeniem przez nauczycieli w wielu krajach, głównie przez nauczycieli matematyki i sztuk plastycznych.

Strona origami Krystyny Burczyk
Artykuły z poprzedniej wersji strony (istniejącej w latach 1998-2005) prezentujące systematyczne ujęcie modeli krawędziowych oraz innych modeli geometrycznych.

W planach:

GGO
Galicyjska Grupa Origami to grupa artystów i popularyzatorów origami organizująca od roku 2000 comiesięczne spotkania (GSO) oraz coroczne międzynarodowe Plenery Origami.

For Twirl-ed People (Registered)
Tędy prowadzi droga do materiałów (prezentacje, teksty artykułów, diagramy) przeznaczonych dla osób zarejestrowanych na witrynie.

KB Artworks
Najciekawsze prace Krystyny Burczyk

KWB Projects and Artworks
Projektowaniem modeli i popularyzacją origami zajmujemy się od ponad 10 lat. Udało nam się zrealizować kilka ciekawych projektów, uczestniczyć w interesujących konferencjach i wydarzeniach związanych ze światem origami.

Zabłocie
Stara przemysłowa, nowa mieszkaniowa dzielnica Krakowa.