Tylko z origami modułowym nie zaśniesz na nudnym wykładzie. A i ciekawy wykład wyda ci się lepszy!

Grupa artystyczna Galicyjska Grupa Origami* postała w 2000 roku. Początkowo skupiała głównie członków Galicyjskiego Oddziału PCO, obecnie jest otwarta na wszystkich artystów i popularyzatorów origami z południowo-wschodniej Polski, pragnących z grupą współpracować.
W latach 2002-2012 z grupą współpracowali artyści (w kolejności alfabetycznej): Ada Zawadzka, Barbara Pfützner, Elżbieta Udziela, Grzegorz Bubniak, Halina Rościszewska-Narloch, Izabela Ralska, Krystyna Burczyk, Teresa Kowal, Tomasz Siwak, Wojciech Bogacz, Wojciech Burczyk.

Głównym celem działania grupy jest popularyzacja współczesnej sztuki składania papieru, organizowanie spotkań i konferencji, wspieranie indywidualnego rozwoju członków grupy.

Grupa organizuje na terenie Krakowa i okolic Galicyjskie Spotkania z Origami.
Systematyczne spotkania grupy odbywają się raz w miesiącu. Początkowo odbywały się w Centrum Manggha, później w Dworku Białoprądnickim, a obecnie w pracowni origami w Angel City.W styczniu 2010 roku odbyło się 100-tne spotkanie.
Raz do roku (lipiec/sierpień) grupa organizuje całodniowy piknik origami.
Cztery razy w roku członkowie grupy prowadzą warsztaty w bibliotece dla dzieci i młodzieży.

Od roku 2002 GGO organizuje coroczny międzynarodowy Plener Origami (Outdoor Origami Meeting). Podczas pleneru członkowie grupy prezentują swoje prace w ramach Wystawy Plenerowej.
W latach 2002-2012 w plenerze wzięło udział ponad 50 gości zagranicznych, wielu z nich kilkakrotnie.
Od roku 2010 plenerowi towarzyszy biuletyn konferencyjny (diagramy, scenariusze, krótkie teksty o origami).
W plenerach uczestniczy 35-60 osób.

Od roku 2003 wydajemy elektroniczny Galicyjski Biuletyn Origami (rozsyłany mailem do osób, które wyraziły chęć otrzymywania biuletynu) zawierający informacje o kolejnych spotkaniach, galerię kręciołkową, relacje z konferencji, wystaw i warsztatów w Polsce i na świecie, kalendarium imprez związanych z origami. Do końca 2012 roku ukazało się 68 numerów biuletynu. Archiwalne numery biuletynu zamieszczamy na stronach www.origami.edu.pl oraz www.origami.friko.pl

W 2000 roku grupa zorganizowała we współpracy z I LO w Bochni i Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie wystawę "Origami - tradycja i współczesność".
Członkowie grupy organizują wystawy swoich prac w bibliotekach i centrach kultury (Kraków, Gliwice).

Członkowie grupy biorą udział w konferencjach krajowych (KOTE) i zagranicznych (Węgry, Niemcy, Hiszpania, USA**) oraz w obozach origami (Węgry).

Składka członkowska - nie ma

Strona internetowa - wszystkie dostępne publicznie informacje na temat grupy zamieszczamy na stronie www.origami.edu.pl

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

* Galicja - historyczna nazwa ziem Rzeczypospolitej Polskiej, anektowanych przez Austrięgalicia w wyniku I i III rozbioru Polski (1772,1795) oraz po powstaniu krakowskim (1846)
** Nie licząc kilkudziesięciu konferencji, w których wzięli udzial KWB.