I wtedy straszne ogarnęło mnie wzburzenie. Ach, stworzyć formę własną! Przerzucić ją na zewnątrz! Wyrazić się! (W. Gombrowicz)

W tym roku spacer artystyczny będzie miał większy zasięg I będziemy się wspomagali komunikacją miejską. Spotykamy się w miejscu Pleneru - Szkole Postawowej nr 29, ul. Dembowskiego 12 o godzinie 17. Będziemy jechali tramwajem 11 lub 23 z przystanku Korona przy od strony Rynku Pogórskiego – kto nie zdąży może nas złapać na przystanku.

W programie

1. Wystawa origami MAPA (Matematyka Artystycznie Papierem Abstrahowana)na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ, ul. Łojasiewicza 6. Jest to cykliczna wystawa zorganizowana przez Galicyjską Grupę Origami we współpracy z Instytutem Matematyki UJ. W siedmiu gablotach prezentujemy prace artystów Galicyjskiej Grupy Origami. Wystawa jest zmieniana co miesiąc, obecna odsłona jest siódmą z kolei.
    Uwagi organizacyjne: jedziemy tramwajem 11 lub 23 z przystanku Korona od strony rynku podgórskiego. Kupimy bilet zbiorowy. Wysiadamy na przystanku Norymberska.
  2. Origami z metalu. Rzeźba przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26.
    Uwagi organizacyjne: jedziemy tramwajem 18 lub 52, albo autobusem 194 z przystanku Norymberska. Kupimy bilet zbiorowy. Wysiadamy na przystanku Centrum Kongresowe.
  3. Przejście bulwarami Wisły oglądając po drodze murale na Podgórzu. Jeden z murali jest związany z Cyberiadą Stanisława Lema.
    Uwagi organizacyjne: odległość około 2km, około 30 minut. Kończymy przy skrzyżowaniu ulicy Limanowskiego i Krakusa przy hotelu Kajzer i restauracji Delecta. Stąd do szkoły ok. 10 minut pod górę.

Program może być dostosowany do pogody i liczby uczestników.

Fluffy